Personal

Personal

Här hittar du kontaktinformation till oss som jobbar på Österåkers bibliotek.

Anna Corbett

Enhetschef Bibliotek och kultur

Bibliotekarie

08 540 814 27

anna.corbett@osteraker.se

 

Zumrut Arslan

Vuxenbibliotekarie

Många språk

Fjärrlån

08 540 814 37

zumrut.arslan@osteraker.se

 

Silvia Badulescu

Programbibliotekarie

Galleri Vågen, evenemang och lokalbokningar

08 540 814 13

silvia.badulescu@osteraker.se

 

Jonas Gruvaeus

Socialbibliotekarie

Skönlitteratur

Talböcker

08 540 814 04

jonas.gruvaeus@osteraker.se

 

Matilda Johansson

Vuxenbibliotekarie

Facklitteratur

Tidskrifter

08 540 814 01

matilda.johansson@osteraker.se

 

Eva Thorén

Systembibliotekarie

08 540 814 15

eva.thoren@osteraker.se

 

Sofia Malone

Barnbibliotekarie

08 540 814 17

sofia.malone@osteraker.se

 

Mathilda Fitoussy

Ungdomsbibliotekarie

08 540 814 14

mathilda.fitoussy@osteraker.se

 

Eva Hammarstrand-Kröll

Biblioteksassistent

Ekonomi

08 540 814 05

eva.hammarstrand-kroll@osteraker.se

 

Eva Runsö

Bibliotekassistent

Ljusterö bibliotek

Roslagssamlingen

08 540 814 18

eva.runso@osteraker.se

 

Sök

Språk